Leto 2015

Priznanje:

  • GRB OBČINE KOČEVJE - Gasilska zveza Kočevje

Nagrade:

  • Verderberjeva nagrada: Sergeja Stefanišin
  • Kozlerjeva nagrada: Srečko Štefanič
  • Humkova nagrada: Tomaž Arko

Spominska plaketa:

  • Potapljaško društvo Ponirek

Leto 2014

  • Zlato priznanje: Ženska članska B ekipa Prostovoljnega gasilskega društva Dolga vas – Kočevje 
  • Zlato priznanje: Lidija Vardijan Žagar
  • Bronasto priznanje:Franc Janež

Plaketa:

  • Greta Gašparac in Jan Hartman
  • Krajevna skupnost Stara Cerkev

Leto 2013

  • Zlato priznanje: Snežnik Kočevska Reka d.d.
  • Srebrno priznanje: Glasbena šola Kočevje
  • Srebrno priznanje: Ženski rokometni klub Euro casino

Plaketa:

  • Andraž Hribar
  • Primož Velikonja
  • Plesni klub Jasmin
  • Ekipa Iger prijateljstva 2013
  • Gabrijela Jerman 

Leto 2012

  • Zlato priznanje: Jožef Burja
  • Srebrno priznanje: Živka Komac
  • Bronasto priznanje: Letalski klub Kočevje

Plaketa:

  • Ivan Kuzma, Prostovoljno gasilsko društvo Mozelj

Leto 2011

  • Srebrno priznanje: Zbor Deorina 
  • Srebrno priznanje: Ivan Žerjav

Plakete:

  • Janez Papež
  • Lidija Žegarac
  • Jože Kozina
  • Društvo diabetikov Kočevje

Leto 2010

  • Zlato priznanje: Društvo upokojencev Kočevje
  • Srebrno priznanje: Šahovsko društvo Kočevje 
  • Srebrno priznanje: Janez Kojek

Plakete:

  • Anton Gnidovec
  • Ivan Lisac
  • Romana Novak
  • Društvo za zaščito živali
  • Stanko Podkoritnik
  • Špela Kolarič
  • Tina Križman

Leto 2009

  • zlato priznanje: Marjan Oražem
  • zlato priznanje: Čebelarsko društvo Kočevje
  • srebrno priznanje: Vokalna skupina Cantante Domino

Plaketa:

  • plaketa Občine Kočevje: Peter Vidmar
  • plaketa Občine Kočevje: Alen Požun
  • plaketa Občine Kočevje: Tamburaška skupina Dupljak
  • plaketa Občine Kočevje: Marija Irena Poje
  • plaketa Občine Kočevje: Jožica Matkovič

Leto 2008

  • zlato priznanje: Folklorna skupina Predrad
  • srebrno priznanje: Gramiz, gradbeno podjetje, d.d.
  • srebrno priznanje: Društvo invalidov Kočevje

Plaketa:

  • plaketa Občine Kočevje: Jadranka Erjavec
  • plaketa Občine Kočevje: Bojan Marinč
  • plaketa Občine Kočevje: Ljudska univerza Kočevjev - Študijski krožek "Beremo z Manco Košir"
  • plaketa Občine Kočevje: Avgust Gril
  • plaketa Občine Kočevje: Dr. Tihomir Odorčič
  • plaketa Občine Kočevje: Miro Kuzma
  • plaketa Občine Kočevje: Marjan Sevšek

Leto 2007

  • zlato priznanje: Itas Cas, d.o.o.
  • srebrno priznanje: Ljudska univerza Kočevje
  • bronasto priznanje: Združenje šoferjev in avtomehanikov Kočevje

Plaketa:

  • plaketa Občine Kočevje: Stanko Nikolič
  • plaketa Občine Kočevje: KUD Jazbec in partnerji
  • plaketa Občine Kočevje: Branko Kverh
  • plaketa Občine Kočevje: Sašo Petek

Leto 2006

  • zlato priznanje: Gasilska zveza Kočevje
  • zlato priznanje: Pihalni orkester Kočevje
  • srebrno priznanje: Društvo upokojencev Kočevje

Plaketa:

  • plaketa Občine Kočevje: Jože Lisac
  • plaketa Občine Kočevje: Doroteja Majerle

Leto 2005

  • zlato priznanje: Tiskarna Kočevski tisk, d.d.
  • srebrno priznanje: Ribiška družina Kočevje
  • bronasto priznanje: Društvo podeželskih žena Kočevske

Plaketa:

  • plaketa Občine Kočevje: Klavdija Kraus
  • plaketa Občine Kočevje: Rod rjavega medveda Kočevje

Leto 2004

  • zlato priznanje: Moški pevski zbor Svoboda
  • srebrno priznanje: Obnova, d.o.o.
  • srebrno priznanje: Fotografsko društvo Grča Kočevje

Plaketa:

  • plaketa Občine Kočevje: Zdravko Tomazini
  • plaketa Občine Kočevje: Marko Kocjančič
  • plaketa Občine Kočevje: Mažoretno plesna sekcija
  • plaketa Občine Kočevje: Kegljaški klub Kočevje

Leto 2003

  • zlato priznanje: Meta Kamšek
  • srebrno priznanje: Franc Kisilak
  • srebrno priznanje: Jožica Boldan

Plaketa:

  • plaketa Občine Kočevje: De Louis Hurwits
  • plaketa Občine Kočevje: Matija Kobola

Leto 2002

  • zlato priznanje: Božidar Metelko
  • zlato priznanje: Rajko Jenko
  • zlato priznanje: Tone Krkovič
  • zlato priznanje: Vinko Beznik
  • srebrno priznanje: Melamin, Kemična tovarna Kočevje, d.d.

Leto 2001

  • zlato priznanje: Planinsko društvo Kočevje
  • srebrno priznanje: Jožef Mihor
  • bronasto priznanje: Stanislav Rančigaj

Leto 2000

  • zlato priznanje: Elektro Ljubljana d.d., Poslovna enota Elektro Kočevje
  • srebrno priznanje: Janez Žlindra
  • bronasto priznanje: Janez Černač